Duża ilość banków w naszym kraju

W dobie dzisiejszych czasów i rozwoju, banki wyrastają „jak grzyby po deszczu”, tym samym idąc za coraz to większymi potrzebami klienta, przygotowują liczne oferty kredytowe. Bez udzielania pożyczek, współczesne gospodarki nie miałyby możliwości na większy rozwój, ponieważ inwestorzy i ich konsumenci musieliby zgromadzić całe środki potrzebne do zakupu danej rzeczy, bądź zapłacenia całości za wykonanie jakiejś usługi.

zdjecie
Zdjęcie znalezione na stronie Ytimg.com

Kredyty umożliwiają rozłożenie na raty kwoty, którą należałoby zapłacić. Jeżeli chodzi o kredyty gospodarcze, to ich poziom mierzony jest relacją do Produktu Krajowego Brutto i przeważnie razem z jego wzrostem produkcji rośnie. Continue reading „Duża ilość banków w naszym kraju”

Pożyczki – banki komercyjne

Zazwyczaj pożyczek udzielają głównie tak zwane banki komercyjne. Ich rolą jest pośredniczenie pomiędzy osobami oszczędzającymi, a takimi, którzy w danym momencie potrzebują „zastrzyku gotówki”. W tym przypadku osoby oszczędzające posiadają nadmiar gotówki i ich część, którą chcą zaoszczędzić przechowują na rachunkach oszczędnościowych.

zdjecie
Zdjęcie znalezione na stronie Usnews.com

Natomiast osoby biorące kredyt, najczęściej potrzebują więcej pieniędzy niż obecnie posiadają. Zazwyczaj jest to spowodowane jakąś inwestycją, na przykład modernizacją różnego rodzaju fabryk, tworzeniem nowych zakładów pracy lub też pokryciem bieżących wydatków, czyli wypłatą wynagrodzeń dla pracowników, świadczeniem usług, zaopatrzeniem, sprzedażą, rozliczeniem z kontrahentem. Continue reading „Pożyczki – banki komercyjne”